دعای فرج
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ztfhtbji9xir1g6d9tz.jpg

شبکه خبری «العربیه» با انتشار عکس همسر یا دست کم یکی از همسران «ابوبکر البغدادی» خلیفه خود خوانده گروه تکفیری داعش، گزارشی درباره زندگینامه این زن منتشر کرد.

همسر خلیفه داعش
گفته می شود نام همسر بغدادی، «سجی حمید الدلیمی» است که عکسی از او در پایگاه‌های اینترنتی منتشر شده که لباسی مشکی به تن دارد.

روزنامه «السفیر» لبنان نیز که چند ماه پیش از این هویت او را فاش کرده، الدلیمی را معمای پرونده آزادی راهبه‌های معلولا دانسته بود.

سجی الدلیمی، طی تبادل راهبه‌های «معلولا» از زندان های سوریه آزاد شد و نام او برای آزادی از سوی گروه تروریستی جبهه النصره به دمشق داده شد.

وی دختر بزرگ «حمید ابراهیم الدلیمی» عراقی یکی از امرای گروه تکفیری داعش در سوریه است. پدرش از بنیانگذاران و تامین‌کنندگان مالی این گروه به شمار می‌رفت که طی یک عملیات نظامی ارتش سوریه در «دیرعطیه» در ۳۰ سپتامبر گذشته کشته شد.

سجی، از همان روزهای نخست جنگ به همراه برادرش در سوریه حاضر بود. با وجود اینکه وی در استان «الانبار» یک آرایشگر بود و گه‌ گاه خیاطی می‌کرد؛ اما از طریق همسر اولش «فلاح اسماعیل جاسم» که یکی از فرماندهان ارتش صدام بود با جنگ آشنایی داشت. نخستین همسر او در درگیری‌های استان الانبار در سال ۲۰۱۰ میلادی، کشته شد.

اعضای خانواده دلیمی، همگی با آنچه که آن را «جهاد» می‌خوانند، آشنایی داشتند. خواهر سجی به نام «دعاء» نخستن زن انتحاری در اربیل بود که در ۸ سپتامبر ۲۰۰۸ میلادی، قصد داشت خود را در یک تجمع کردی در اربیل منفجر کرد. وی در انتقام خون همسرش «حارث امیر» یکی از سرکرده‌های داعش در منطقه «العامریة» در بغداد این نقشه را داشت که اشکال فنی موجب شد که دعاء از یک مصیبت جان سالم به در برد زیرا وی کمربندی انفجاری از ماده تخریب‌کننده قوی «C4» بسته بود.

«عمر الدلیمی» برادر دیگر سجی ریاست یکی از یگان‌های داعش در «القلمون» را برعهده دارد. برادر کوچکتر او «خالد» که تنها ۱۵ سال سن داشت دو سال پیش در صفوف «کتیبة الخضراء» در جبهه قاره که اکنون به دست ارتش سوریه است فعالیت داشت.

خانواده دلیمی با سران جبهه النصره در یبرود و داعش روابط زیادی دارند به طوری که پدر این خانواده پیش از مرگش در کنار«ابی مالک التلی» امیر جبهه النصره در جبهه القلمون http://www.yeknet.ir/node/614579/%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D9%81%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

.: Weblog Themes By SlideTheme :.